Opis: Pojemniki półpodziemne marki PPbin to produkty o wysokiej trwałości i estetyce. Odpowiednie wszędzie tam, gdzie potrzebujesz rozwiązań do tymczasowego magazynowania odpadów.

Dla kogo:  Doskonale sprawdzą się w miejscach gdzie występują duże ilości odpadów:
 

 • osiedla mieszkalne,
 • szkoły, przedszkola, szpitale i hotele
 • recykling i regionalne punkty zbiórki,
 • centra handlowe,
 • obiekty sportowe,
 • parki, plaże, miejsca rekreacji, cmentarze i campingi.

Uwaga: Wszystkie pojemniki standardowo wyposażone są w szybki system opróżniania dzięki czemu jest to operacja standardowa dla wszystkich firm odbierających odpady. Samochód z podnośnikiem hakowym podnosi górną pokrywę pojemnika, do której podwieszony jest wkład wewnętrzny z odpadami. Nad pojazdem pojemnik wewnętrzny zostaje opróżniony przez otwarcie jego dolnej części.

 

Korzyści: Podstawowe korzyści stosowania pojemników półpodziemnych PPbin:
 

 • Oszczędność miejsca przez schowanie  w gruncie,
 • Optymalna konfiguracja dzięki różnym pojemnością,
 • Okrągły kształt zapewnia elastyczność rozmieszczenia,
 • Chłód ziemi minimalizuje nieprzyjemne zapachy,
 • Samoczynne zgniatanie odpadów pod własnym ciężarem,
 • Zmniejszenie kosztów wywozu odpadów,
 • Mniejsze koszty utrzymania, dzięki trwałej konstrukcji,
 • Podniesienie standardu otoczenia,
 • Spełnienie wymagań selektywnej zbiórki odpadów,
 • Nie wymaga pozwoleń budowlanych.

Do pobrania: Poniżej zamieściliśmi kilka dokumentów oraz instrukcji, które w sposób szczegołowy opisują zagadnienia oferowanych przez nas rozwiązań związanych z ekologicznymi pojemnikami półpodziemnymi.
 

 • Katalog,
 • Instrukcja montażu,
 • Instrukcja obsługi,
 • Obiekty GDL,
 • Rysunki DWG.

Jeśli do tej po analizie powyższych dokumentów pojawiły się jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Z przyjemnością wyjaśnimy wszelkie kwestie dotyczace naszych produktów.

Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne:

Usługi serwisu gwarancyjnego świadczymy zgodnie z kartą produktu i zawartą umową serwisową.

O dużej trwałości korpusu pojemnika świadczy udzielana przez naszą firmę Ekosort  10 letnia gwarancja.

Usługi pogwarancyjne mogą być realizowane na podstawie umowy serwisowej lub na doraźne życzenie klienta.

W razie potrzeby zapewniamy elementy czy pojemniki zastępcze tak by awarie nie utrudniały mieszkańcom normalnego funkcjonowania, a służby odbierające odpady nie ponosiły dodatkowych kosztów z tego wynikających.

Rodzina pojemników półpodziemnych PPbin to szeroka gama produktów, gdzie znajdziesz  odpowiednią opcję dla siebie. Pojemności wahają się od 0,8 m3 do 5 m3. Pojemniki dostępne w dwóch wariantach głębokości, wersja S (standard) 1,3 m i wersja K (krótkie) 0,5m pod powierzchnią grutu.

Korpus pojemnika wykonany jest z wytrzymałego polietylenu, który w cześci nazimnej ma estetyczny wzór imitującym obudowę z desek.

Możesz również dostosować wygląd obudowy pojemnika do swoich potrzeb. Wybierz jedną z wielu dostępnych opcji okładziny, która zostanie zamontowana wokół standardowej powierzchni zewnętrznej pojemnika. Obudowę możesz zakupić odrębnie i dołożyć lub wymienić na zamontowanych już pojemnikach.

Pokrywa wykonana jest z HPDE z dodatkami które uodporniają ją na działanie promieni UV czyli czynią kolor niezmiennym. Umieszczenie pokrywy na wysokości 120 cm i ergonomiczny klapy ułatwia wrzucanie odpadów. Otwory wrzutowe mogą być dostosowane do dużych gabarytów jak również do małej butelki szklanej. Klapa otworu wrzutowego może być wyposażona w klasyczny zamek bądź otwierana za pomocą elektromagnetycznej karty.

Wyposażenie klapy w elektroniczny system umożliwi analizę zwyczajów użytkowników co może doprowadzić do optymalizacji kosztów obsługi systemu odbioru odpadów.

Pokrywy mogą być wykonane w tym samym kolorze co korpus pojemnika lub w całości z materiału w innym wybranym kolorze. Kolorowa pokrywa zapewnia, że ponad 30% widocznej powierzchni pojemnika będzie oznaczone kolorem odpowiednim do rodzaju odpadów. Pokrywy pojemników o pojemnościach 5m3 i 4m3 mają dwa otwory wrzutowe, pozostałe wielkości mają standardowo jeden otwór.

 

We wnętrzu polietylenowego korpusu pojemnika znajduje się wkład przetrzymujący odpady. Wkłady dostosowane są do wielkości pojemnika i rodzaju odpadów. Szczególnie polecamy uniwersalne wkłady ze stali ocynkowanej ogniowo.

Drzwi z zamkiem

Konstrukcja drzwi pojemników standardowo zabezpiecza je przed niepowołanym otwarcie np na skutek silnego wiatru.

Jako dodatkowe zabezpieczenie możemy wyposażyć drzwi w klasyczny zamek na klucz lub zamek z czytnikiem kart elektromagnetycznych.
 

Tablica informacyjna

Dodatkowe tablice informujące o rodzaju odpadów przechowywanych w pojemniku. Wykonane z materiału odpornego na warunki atmosferyczne. Na życzenie klienta umieszczamy na tablicach dodatkowe znaki graficzne np. logo i nazwa.

Na życzenie klienta w punkcie zbierania odpadów umieszczamy tablice informacyjne “Jak postępować z odpadami”.

 

Informatyczny system zarządzania

Nasze rozwiązania zarówno zsypy Ekosort jaki pojemniki na odpady PPbin mogą być wyposażone w czujniki do kontroli poziomu napełnienia odpadami.

Informacja o konieczności opróżnienia pojemników może być wysyłana przez SMS, email lub bezpośrednio widoczna w informatycznym systemie zarządzającym zespołem pojemników i zsypów.

Skorzystanie z naszego systemu zaoszczędzić do 50% kosztów transportu. Usługa eliminuje niepotrzebne przejazdy do pojemników w połowie pustych i pozwala radykalnie poprawić wykorzystanie floty.

Jednocześnie szybko docieramy do pojemników wymagających opróżnienia a w efekcie zapobiegamy przepełnianiu pojemników i unikamy skarg mieszkańców.
 

Optymalizacja transportu

Do tej pory, do transportu odpadów używano tras statycznych. Nasz system automatycznie generuje dynamiczne trasy na podstawie dokładnych prognoz. Następnie wykorzystuje się wiele parametrów, w celu ustalenia, która droga jest najbardziej efektywna pod względem kosztów. Dostęp do informacji za pośrednictwem naszego serwisu internetowego jest przyjazny dla użytkownika i dostępny 24/7. Kierowcy na tabletach mają wyświetlaną optymalną trasę w oparciu o nasz system