Oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów w parze z estetyką

Podstawową zaletą pojemników podziemnych jest oszczędność powierzchni i minimalizacja kosztów odbioru odpadów uzyskiwane poprzez ukryte pod ziemią zbiorniki o dużej pojemności. Umieszczenie pojemnika pod ziemią zapewnia przechowywanie odpadów w niższych temperaturach niż na zewnątrz, przez co zostaje spowolniony proces gnilny uwalniając otocznie od nieprzyjemnych zapachów.

Równie istotną zaletą tego typu pojemników są względy estetyczne, ponieważ jedynymi widocznymi dla otoczenia elementami systemu pojemników jest niewielkich rozmiarów kiosk wrzutowy oraz górna platforma pokrywająca pojemnik. Platforma wykonana jest z blachy ryflowanej pokrytej powłoką antypoślizgową dla zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa lub opcjonalnie platforma może być dostosowana do otoczenia i wyłożona dowolnym materiałem np. kostką brukową.

Korzyści: Podstawowe korzyści stosowania pojemników półpodziemnych Ppbin:
 

  • Oszczędność miejsca przez schowanie  w gruncie,
  • Optymalna konfiguracja dzięki różnym pojemnością,
  • Chłód ziemi minimalizuje nieprzyjemne zapachy,
  • Samoczynne zgniatanie odpadów pod własnym ciężarem,
  • Łatwość obsługi dla osób niepełnosprawnych,
  • Zmniejszenie kosztów wywozu odpadów,
  • Mniejsze koszty utrzymania, dzięki trwałej konstrukcji,
  • Podniesienie standardu otoczenia,
  • Spełnienie wymagań selektywnej zbiórki odpadów,
  • Nie wymaga pozwoleń budowlanych.

Do pobrania: Poniżej zamieściliśmi kilka dokumentów oraz instrukcji, które w sposób szczegołowy opisują zagadnienia oferowanych przez nas rozwiązań związanych z ekologicznymi pojemnikami podziemnymi.
 

Pojemnik podziemny 3m3 - PDF

Pojemnik podziemny 5m3 - PDF
 

Jeśli do tej po analizie powyższych dokumentów pojawiły się jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Z przyjemnością wyjaśnimy wszelkie kwestie dotyczace naszych produktów.

Spółka Polskie Pojemniki działa zgodnie z zasadami wdrożonego Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 i Środowiskowego ISO 14001.

Szczycimy się faktem, iż jesteśmy w nielicznym gronie europejskich producentów pojemników półpodziemnych, których wyroby są certyfikowane przez akredytowaną w tym zakresie jednostkę certyfikowaną. Akredytacja została nadana przez Polskie Centrum Akredytacji.

Rodzina pojemników podziemnych PPbin to szeroka gama produktów, gdzie znajdziesz  odpowiednią opcję dla siebie. Pojemności wahają się od 3 m3 do 5 m3. 

Poniżej w formie graficznej przedstawiamy budowę sprzedawanych przez firmę Ekosort pojemników podziemnych z wyszczególnieniem poszczególnych jej elementów zewnętrznych i podziemnych.

Platforma podstawy jest elementem łączącym kiosk wrzutowy z częścią podziemną osadzoną na podłożu, zapewniająca m.in. łatwy dostęp do pojemnika podziemnego i uniemożliwiająca przenikanie wody do części podziemnej. Platforma wykonana jest wg. Wymagań EN PN 13071 zapewniając wszystkie zasady bezpieczeństwa, trwałości i ergonomii użytkowania. Standardowo platforma wykonana jest z blachy ryflowanej, a może być, w zależności od potrzeb użytkownika, wykonana z innych materiałów (kostka brukowa, płyty betonowe, drewno czy guma) np. nawiązujących do danej lokalizacji pojemników podziemnych.

 

Pojemniki podziemne z platformą hydrauliczną różnią się od pozostałych pojemników podziemnych czy półpodziemnych sposobem opróżniania

Jak w pojemnikach podziemnych z HDS czy półpodziemnych do opróżniania odpadów używamy podnośnika dźwigowego (HDS), a odpady są magazynowane w specjalnie skonstruowanych wkładach (stalowych czy workowych) tak w przypadku pojemnika z platformą hydrauliczną do gromadzenia odpadów używamy standardowych pojemników dwu czy czterokółkowychi i standardowej śmieciarki z tylnym załadunkiem.

Pojemniki kółkowe umieszcza się na platformie hydraulicznej, nad nimi, na platformie chodnikowej montowane są kioski wrzutowe. Całość zjeżdża pod ziemię (pojemniki będą pod powierzchnią gruntu, platforma chodnikowa jest na równi z powierzchnią gruntu, a kiosk wrzutowy znajduje się na zewnątrz).


 

Pojemniki podziemne z platformą hydrauliczną do gromadzenia odpadów przemysłowych

Pojemniki podziemne z platformą hydrauliczną mogą też być stosowane do gromadzenia odpadów w miejscach takich jak place targowe czy duże obiekty handlowe gdzie występuje bardzo duża ilość odpadów wymagających kontenerów np. 30 m³ z dużym otworem wrzutowym przystosowanym do niestandardowych gabarytów odpadów. 

Kontenery umieszcza się w tym wypadku na uchylnej platformie a samochody hakowe je wyciągają bezpośrednio na nadwozie . System taki jest produkowany przez naszą spółkę na indywidualne zamówienia dedykowane danemu Klientowi.